EXKURZE LETIŠTĚ SEDLEC

V úterý 4. října 2016 jsme se společně s žáky 1. a 3. třídy vypravili na prohlídku letiště Sedlec u Náměšťě nad Oslavou.

Počasí nám zrovna moc nepřálo - bylo chladno a deštivo - do autobusu před školou jsme nastupovali za vydatného lijáku.

Pak se naštěstí počasí trošku umoudřilo - zataženo a zima byla stále,  ale již nepršelo.

Po příjezdu na letiště jsem se rozdělili na tři skupiny.

Nejdříve jsme navštívili hangár a dozvěděli se zde zajímavé informace o vrtulnících - mohli jsme si je důkladně prohlédnout ze všech stran i uvnitř.

Poté jsme si prohlédli expozici muze a nakonec navštívili vojenské hasiče - vyzkoušeli jsme si jejich výzbroj a prozkoumali vnitřek hasičsckých aut.

Pro většinu z nás byla návštěva letiště nevšedním a nezapomenutelným zážitkem.

O POKLAD NÁMĚŠŤSKÉHO PURKMISTRA

V pátek 9. září 2016 jsme se sešli (já, naši kluci a Karolínka s tatínkem) na nádvoří náměšťského zámku a zapojili se do hry na motivy Pevnost Boyard.

Celkem se na nádvoří zámku sešlo 250 účastníků této hry.

Rozdělili jsme se do skupinek po deseti, obdrželi mapku zámeckého parku se stanovištěmi. Postupně jsme plnili úkoly (např. přelézání lana u pavoučka, zajícovi jsme hledali ztracená vajíčka, zapomětlivému kuchaři hledali na čas víčka od sklenic, odpovídali na otázky otce Fura...) na 13 stanovištích.

Za správně splněný úkol jsme obdrželi indicie (čočka, námořník, loď, myslivec, přiblížení...) a z nich hledali heslo (dalekohled). Na nádvoří zámku jsme pak toto heslo sestavili a mohli si jít pro odměnu do podzemí zámku. V ceně zdarma bylo také chutné občerstvení - bageta a pitíčko.

Nám zúčastněným se akce líbila, snad se nás příští rok sejde víc. :)